Wszelkie wydatki związane z remontowaniem mieszkania w Białymstoku zawsze wiążą się z ograniczeniami finansowymi. Gdy malujemy, tapetujemy, kładziemy płytki w łazienkach lub kuchniach, kompletujemy nowe wyposażenie i naprawiamy wszystko, co się zepsuło – liczy się każdy grosz. Część wydatków remontowych, a przy efektywnym gospodarowaniu pieniędzmi także ich całość pokryć uda się za pomocą pieniędzy przyznanych w ramach kredytu. Kredytów na remont w Białymstoku można znaleźć kilka rodzajów, ale tylko nieliczne okazują się opłacalne i naprawdę praktyczne.
Na początek trzeba jasno określić potrzeby remontowe, zrobić kalkulacje. Nim zdecydujemy się przeznaczyć pieniądze z kredytu na planowany remont, trzeba jasno sprecyzować, jak duża suma pieniędzy będzie nam potrzebna. Wtedy można też ocenić, jaki rodzaj kredytu przyniesie najwięcej korzyści. Banki oczywiście nie mogą pochwalić się jednoznacznymi ofertami specjalnymi przeznaczonymi do tego, by wyremontować dom czy mieszkanie. Kredyt na remont przyjmuje więc zatem postać kredytu gotówkowego. Jego struktura nie jest niczym odmiennym od zwykłej pożyczki na nowy sprzęt komputerowy, czy też inny cel. Jeśli wiemy, że remont w naszym domu nie pochłonie więcej, niż kilka tysięcy złotych, dobrym pomysłem będzie wzięcie kredytu gotówkowego. Otrzymuje się go najszybciej spośród wszystkich bankowych ofert. Decyzję dotyczącą jego przyznania otrzymać można w ciągu kilku godzin. Nie trzeba więc wiele dni czekać w niepewnej sytuacji i szukać zapasowego „koła ratunkowego”. Wielkim plusem jest także wymaganie przez banki minimum formalności. Często wystarczy sam dowód i oświadczenie o stanie dochodów. Może dlatego, że tak łatwo się ten kredyt uzyskuje, jego oprocentowanie jest najwyższe? Wynosić może od 13 do 16%, sama prowizja za udzielenie wynosi 5%. Banki określają maksymalną kwotę takiego kredytu zazwyczaj na 60 tysięcy złotych. Maksymalny czas na spłatę wynosi 10 lat.
Im większy planujemy remont naszej nieruchomości, tym większe będą wydatki z nim związane. Skrajnie duże remonty można sfinansować także za pomocą kredytu hipotecznego. Tutaj zasady są o wiele bardziej skomplikowane. Trzeba być posiadaczem nieruchomości nieobciążonej hipoteką. Gdy bank ustanawia system zabezpieczeń dla nieruchomości, może także przedstawić ofertę taniego i przystępnego kredytu. Samo jego rozpatrywanie trwa minimum miesiąc i przed otrzymaniem ostatecznej decyzji trzeba uzbroić się w cierpliwość. Konieczny będzie kosztorys prac łącznie z wyceną posiadanej nieruchomości. Gdy remont się skończy, trzeba także rozliczyć się z bankiem i przedstawić mu dokumentacje remontowe.
2 Comments
Teraz kredyty są tanie jak barszcz! To chyba odpowiedni czas na remont 😛
To prawda.