wsparcie dla kredytobiorców
Jakie wsparcie dla kredytobiorców?
4 maja, 2022
Laptopy poleasingowe a oszczędności w firmie
Laptopy poleasingowe a oszczędności w firmie
18 maja, 2023
Co warto wiedzieć o bitomatach ATM Egera

Co warto wiedzieć o bitomatach ATM Egera?

W ostatnim czasie na mapie Białymstoku pojawiło się 50 nowych punktów umożliwiających wymianę kryptowaluty na gotówkę. Stało się tak za sprawą operatora ATM Egera, który szturmem wszedł na polski rynek bitomatów. Co ciekawe urządzenia obsługiwane przez tego operatora możemy znaleźć nie tylko w stolicy województwa podlaskiego, ale także w każdym powiecie w Polsce! Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy garść ciekawych informacji na ten temat. Przede wszystkim przedstawiamy jakimi zaletami charakteryzuje się korzystanie z takich urządzeń.

Bitomaty na terenie Białegostoku 

Dotychczas mieszkańcy Białegostoku mieli do dyspozycji zaledwie 6 bitomatów od różnych operatorów. Co ciekawe, dzięki ATM Egera, sieć bitomatów w Białymstoku stała się na tyle gęsta, że zagęszczenie to aż jedno urządzenie na każde 2 kilometry kwadratowe. Innymi słowy, oznacza, że obecnie praktycznie w każdej dzielnicy i niemal w każdej galerii handlowej można wymienić kryptowaluty na gotówkę. 

Dlaczego wiele osób lubi korzystać z bitomatów? 

Wielu entuzjastów inwestowania w kryptowaluty chętnie korzysta z bitomatów. Po pierwsze, korzystanie z takich urządzeń jest intuicyjne i bardzo szybkie. Wystarczy zaledwie 10-15 minut, żeby gotówka znalazła się w rękach. Dokonywanie wypłaty przy użyciu przelewu na rachunek bankowy z reguły wymaga znacznie więcej czasu. 

Poza tym, ciekawym aspektem jest fakt, że wymiany tego typu do kwoty 4500 zł są traktowane jako transakcje okazjonalne, dzięki czemu nie ma potrzeby przechodzenia przez pełną weryfikację KYC, która jest charakterystyczna dla każdego kto chce handlować kryptowalutami na giełdzie. 

Pozostałe zalety to konkurencyjne prowizje oraz bezpieczeństwo. Egera to polska giełda kryptowalut o uznanej pozycji na rynku. Wcześniej działała jako Bitclude a w styczniu 2022 roku przeszła rebranding zmieniając nazwę na Egera.

Powyższy artykuł nie jest poradą finansową.

Komentarze są wyłączone.