Kredyty dla firm Białystok – bezpłatne porównanie ofert

Szukasz finansowania dla swojej działalności? Nie wiesz który bank zaoferuje Ci najtańszy kredyt firmowy w Białymstoku? Skontaktuj się z naszym Ekspertem ds. kredytów firmowych – porównamy dla Ciebie oferty wszystkich banków za darmo!

Bezpłatnie porównamy oferty kredytów firmowych w Białymstoku

Telefon: +48 533 88 78 78

Bezpłatne porównanie kredytów firmowych w Białymstoku - zadzwoń już dziś!
Bezpłatne porównanie kredytów firmowych w Białymstoku – zadzwoń już dziś!

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą po pandemii COVID-19 coraz więcej banków oferuje opcje kredytowe wspierające małe i średnie przedsiębiorstwa pomagając im w wyjściu z finansowych kłopotów. Na kredytybialystok.com dostępnych jest wiele sprawdzonych ofert pożyczek dla klientów biznesowych – osób prawnych, samozatrudnionych, spółek, stowarzyszeń, fundacji i rolników, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni program pożyczkowy stworzony na miarę współczesnych wyzwań. Możesz porównać nasze warunki udzielania kredytu w dowolnym banku i wybrać najbardziej odpowiednią ofertę.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów firmowych w Białymstoku

Telefon: +48 533 88 78 78

Dlaczego warto udać się po kredyt firmowy do Eksperta Kredytowego?

Decyzja banku o przyznaniu kredytu naszej firmie to ukoronowanie poszukiwań idealnej oferty kredytowej przez każdego przedsiębiorcę. Samodzielne poszukiwania właściwej oferty mogą trwać naprawdę długo. W tym czasie nasze długi mogą niebezpiecznie zbliżyć się do okresu zapadalności lub należności kontrahentów mogą ulec przeterminowaniu. W efektywnie prowadzonej firmie nadrzędną zasadą jest złota maksyma: czas to pieniądz.

Zazwyczaj banki muszą poświęcić kilka dni na rozpatrzenie naszego wniosku kredytowego i podjęcie decyzji o jego odrzuceniu lub zatwierdzeniu. W takiej sytuacji niezbędna zawsze okazuje się pomoc eksperta finansowego, który posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w wybieraniu najlepszej oferty kredytowej dla firm. Zazwyczaj na rynku istnieje wiele ofert, ale jedynie doświadczony ekspert finansowy zna wszystkie szczegóły rynku kredytowego i sprawnie eliminuje wszystkie potencjalne zagrożenia. Korzystając z wiedzy eksperta finansowego nie tylko skracamy czas uzyskania kredytu, ale także uzyskujemy ofertę, która nie okaże się koniem trojańskim mającym na celu jedynie sprawiać dobre wrażenie w czasie podpisywania umowy kredytowej.

Warto w tym miejscu wspomnieć o kilku ważnych prawidłach przyznawania kredytu dla firm przez banki. Informacje te mogą przydać się Tobie zawsze i nie ważne czy jesteś początkującym przedsiębiorcą czy znasz od podszewki cały mechanizm uzyskiwania kredytu.

W istocie, żaden bank nie udziela kredytu w jeden dzień. Czas ten jest zbyt krótki, aby możliwe było przeprowadzenie dokładnej oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy. Bez względu na to, jak kusząca wydaje się oferta banku, szybki kredyt to jedynie chwyt marketingowy. Zazwyczaj decyzja banku o udzieleniu kredytu w krótszym czasie skutkuje zainkasowaniem przez bank wyższych odsetek kredytowych. Tym sposobem bank rekompensuje sobie ryzyko związane z mniejszą dokładnością procesu analizy zdolności kredytowej swojego klienta. Mechanizm po naszej stronie jest prosty: Im wyższe oprocentowanie pożyczki, tym szybciej pożyczka zostanie nam udzielona, ponieważ wysokie stopy procentowe rekompensują instytucji kredytowej ryzyko niespłacenia pożyczki wynikające z niedokładnej oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy. I odwrotnie, im niższa stawka oprocentowania pożyczki, tym dokładniej bank sprawdzi potencjalnego kredytobiorcę pod kątem jego wypłacalności.

Odmowa udzielenia kredytu może zaistnieć już na pierwszym etapie procesu kredytowania, przy weryfikacji zabezpieczenia majątkowego pożyczkobiorcy. Na przykład ze względu na to, że klient banku może mieć problemy z osobistą historią kredytową. Jeśli Twoja firma posiada zabezpieczenia w postaci majątku nie obciążonego zadłużeniem, szanse na otrzymanie pożyczki wzrastają.

Kredyty dla firm Białystok - bezpłatne porównanie ofert
Kredyty dla firm Białystok – bezpłatne porównanie ofert banków!

Kredyty hipoteczne dla firm w Białymstoku – pomagamy w formalnościach

Komercyjne kredyty hipoteczne dla osób prawnych i przedsiębiorców indywidualnych już na stałe zagościły na polskim rynku kredytowym. Kredyty hipoteczne dla biznesu są dostępne także w województwie podlaskim i sektor ten w naszym regionie ciągle się rozwija, dlatego obecnie wielu przedsiębiorców działających na terenie województwa podlaskiego bierze przykład z przedsiębiorców działających w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku i stara się o kredyt na zakup nieruchomości z przeznaczeniem na cele biznesowe.

Jak również i Ty możesz ubiegać się o taki kredyt? Zdobycie kredytu hipotecznego dla biznesu może nie jest tak łatwe jak w przypadku innej formy finansowania, jednakże jego uzyskanie jest niezwykle interesującą alternatywą. Warto poznać wszystkie niuanse, które wiążą się z jego uzyskaniem. O więcej informacji na jego temat możesz zapytać naszego eksperta finansowego.

Kredyty dla nowych firm – czy to w ogóle możliwe?

Zdobycie kredytu przez młodą firmę nie jest tak prostym zadaniem jak ma to miejsce w przypadku podmiotów z dłuższym stażem rynkowym. Wiele z firm, które dopiero rozpoczynają komercyjną działalność przy ubieganiu się o swój pierwszy kredyt musi borykać się z wielokrotnym odrzuceniem ich wniosków kredytowych przez instytucje kredytowe. Początkujący przedsiębiorca to dla banku niejednokrotnie klient, który niesie ze sobą ryzyko niespłacenia udzielonego kredytu w wyniku błędnych decyzji biznesowych skutkujących problemami finansowymi firmy, a nawet bankructwem. Sytuacja ta nie jest związana z ambiwalentnym podejściem banków do nowych przedsiębiorców. Odpowiedź na takie zachowanie banków daje nieubłagana statystyka. 80% firm upada w ciągu pierwszego roku od rozpoczęcia działalności, dlatego banki zazwyczaj starają się minimalizować ryzyko niespłacenia kredytu przez niedoświadczonych przedsiębiorców podwyższając oprocentowanie kredytu i zaostrzając warunki jego uzyskania.

Dlaczego kredyty dla firm często nie są dostępne dla wszystkich przedsiębiorców na jednakowych zasadach? Faktem jest, że banki klasyfikują ten rodzaj pożyczek jako pożyczki o wysokim stopniu ryzyka ze względu na trudności w ocenie realnych dochodów i przyszłej perspektywy finansowej pożyczkobiorcy. Wiarygodny klient to według banku pracownik dość dużej firmy o stałych dochodach i ustabilizowanej sytuacji osobistej. Wiarygodnym partnerem dla banków jest również firma, która może przedstawić szczegółowy wykaz dochodów z ostatnich kilku lat. W tej perspektywie gorzej radzą sobie małe i średnie firmy oraz początkujący przedsiębiorcy, którzy niejednokrotnie borykają się z problemem braku stabilnych dochodów, a ich rentowność i przyszła sytuacja finansowa to czynniki trudne do przewidzenia dla instytucji kredytowych.

W jaki sposób poradzić sobie z tą sytuacją? Najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie fachowej pomocy eksperta finansowego, który nie tylko dobierze odpowiednią ofertę kredytową, ale także pomoże nam zgromadzić niezbędną dokumentację poświadczającą stabilność finansową naszej firmy.

Jakie dokumenty warto przygotować w celu potwierdzenia dochodów firmy we wniosku kredytowym? Oprócz dokumentu opisującego działalność firmy wraz z jej podstawowymi danymi we wniosku kredytowym konieczne jest zawarcie dokumentów, które potwierdzą jej stabilną sytuację finansową. W zależności od tego jak nasza firma rozlicza się z Urzędem Skarbowym mamy do wyboru 4 poniższe opcje:

  • Pełna księgowość, czyli zestawienie aktywów i pasywów firmy, rachunek zysków i strat za ostatni rok obrachunkowy oraz deklaracje podatkowe za poprzedni rok rozrachunkowy;
  • Księgę przychodów i rozchodów;
  • Kartę podatkową;
  • Ryczałt ewidencjonowany, czyli roczne zeznanie podatkowe za poprzedni rok i deklarację VAT za wszystkie miesiące bieżącego roku.

W celu pozytywnego rozpatrzenia naszego wniosku istotne może okazać się także załączenie dwóch dokumentów: zaświadczenia o niezaleganiu z opłatą podatku w Urzędzie Skarbowym oraz opinia innych banków na temat braku zadłużenia naszej firmy w ich placówkach.

To tylko fragment wiedzy jaką musisz posiadać, aby z sukcesem złożyć wniosek o kredyt firmowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznego pozyskiwania kredytu dla swojej firmy umów się na bezpłatne spotkanie z naszym ekspertem finansowym w Białymstoku.

Kredyt inwestycyjny w Białymstoku
Kredyt inwestycyjny w Białymstoku – bezpłatna pomoc Eksperta!

Kredyt inwestycyjny w Białymstoku – z nami to możliwe!

Zgodnie z polskim prawem o kredyt inwestycyjny mogą ubiegać się przedsiębiorcy zmierzający do powiększenia majątku trwałego. Oznacza to, że z takiego dofinansowania skorzystają zarówno firmy planujące rozbudowę nieruchomości i zakup maszyn przemysłowych, jak i te chcące nabyć udziały, czy papiery wartościowe. Powstaje zatem pytanie, czym kierować się przy wyborze kredytu inwestycyjnego dla firm. Wielu klientów po podjęciu decyzji o wzięciu kredytu kieruje swe kroki od razu do banku. Ograniczanie się do oferty jednej instytucji nie jest jednak dobrym pomysłem. Profesjonalne porównanie kredytów przez eksperta finansowego gwarantuje w dzisiejszych czasach spore oszczędności. Uważamy, że zawsze warto poszukiwać optymalnego rozwiązania. Nasz pośrednik finansowy z Białegostoku bazuje na wyliczeniach z ciągle aktualizowanego kalkulatora kredytowego. Nawet niewielka różnica w oprocentowaniu pozwala zachować w portfelu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

Sprawdź również oferty faktoringu w Białymstoku