Kredyty Frankowe w Polsce: Aktualne Wydarzenia i Ekspertyza Kancelarii Explico

Kredyty Frankowe w Polsce: Aktualne Wydarzenia i Ekspertyza Kancelarii Explico

Kredyty frankowe od dłuższego czasu budzą wiele kontrowersji i stanowią przedmiot licznych sporów prawnych. Ta forma finansowania, wybierana przez wielu Polaków, była atrakcyjna ze względu na niższe raty w porównaniu do kredytów w złotówkach. Jednak wahania kursu franka szwajcarskiego sprawiły, że wielu kredytobiorców znalazło się w trudnej sytuacji, musząc płacić znacznie wyższe raty niż początkowo zakładali.

Ochrona Kredytobiorców – Wyrok TSUE

Najnowszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z dnia 12 stycznia 2024 roku w sprawie C-488/23 wprowadza nowe światło na kwestię ochrony kredytobiorców korzystających z kredytów frankowych. Wyrok TSUE dotyczył prób banków, które dążyły do uzyskania rekompensaty w postaci sądowej waloryzacji kapitału udzielonego w ramach umowy kredytu hipotecznego po jej unieważnieniu. Wyrok TSUE stanowi jasny sygnał – banki nie mają prawa tego robić, jeśli umowa kredytowa została uznana za nieważną z powodu zawarcia w niej nieuczciwych warunków. To ważna ochrona dla kredytobiorców, wyjaśniając, że banki nie mogą narzucać dodatkowych opłat po unieważnieniu umowy.

Kancelaria Explico – Doskonałość i Doświadczenie

W celu bardziej szczegółowego zrozumienia bieżącej sytuacji na rynku kredytów frankowych w Polsce, rozmawialiśmy z Mateuszem Sitko, prawnikiem specjalizującym się w umowach frankowych w renomowanej Kancelarii Explico z Białegostoku. Kancelaria ta jest rozpoznawalna jako lider w dziedzinie umów frankowych i jest znana z doskonałości oraz skuteczności.

Mateusz Sitko, ekspert z Kancelarii Explico, komentuje wyrok TSUE: „Ten wyrok jest ważnym kamieniem milowym dla kredytobiorców. Potwierdza on, że kredytobiorcy mają prawo do ochrony przed nieuczciwymi warunkami w umowach frankowych i nie muszą obawiać się dodatkowych opłat ze strony banków po unieważnieniu umowy.”

Kancelaria Explico, której Mateusz Sitko jest częścią, działa na polskim rynku prawnym od wielu lat, pomagając kredytobiorcom w rozwiązywaniu problemów związanych z umowami frankowymi. Dzięki zaawansowanej wiedzy prawników oraz dostosowaniu się do najnowszych przepisów prawnych, Kancelaria Explico zapewnia profesjonalne wsparcie w walce o prawa i sprawiedliwość dla kredytobiorców.

W obliczu zmieniającej się sytuacji na rynku kredytów frankowych, profesjonalne wsparcie od tak cenionej kancelarii jak Explico staje się nieocenione dla wielu kredytobiorców w Polsce. Wspólnie z ekspertami prawnymi można skutecznie chronić swoje interesy i dążyć do sprawiedliwości w kontekście umów frankowych.

Powyższy artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie informacje oraz dane i opracowania zawarte w serwisie kredytybialystok.com mają charakter informacyjny lub statystyczny. Nie mogą być zatem traktowane jako zachęta do dokonania wybranej decyzji inwestycyjnej. Nie mogą być również traktowane jako porada inwestycyjna oraz zobowiązująca ocena rynku inwestycyjnego lub żadnego innego instrumentu finansowego. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmowane przez użytkownika portalu kredytybialystok.com są podejmowane na własne ryzyko i odpowiedzialność użytkownika. Zawarte w serwisie informacje nie stanowią rekomendacji i doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.).

Komentarze są wyłączone.